AÇIN KAPILARI

Aç kapıyı Veysel Efendi! Evet bu replik meşhur hababam sınıfının aklımızda yer eden belli başlı repliklerinden biri hiç tartışmasız. Fakat bu replik hep maçlar için mi olacak? Statları hınca hınç dolduran bizler, tuttuğumuz takım gibi kardeşlerimizin acılarını da benimseyebilecek miyiz? Gördüğümüz yüzlerce hatta binlerce işkence ve zulüm fotoğrafına rağmen ki bunların hepsi sahte dahi olsa, birisinin gerçek olma ihtimali bile bizlere “Aç kapıyı devlet efendi!” dedirtebilecek mi? Bu fotoğrafların hepsi ne yazık ki gerçek arkadaşlar.

                Arakan kan ağlıyor. Buram buram tüten dumanlar, Müslüman kardeşlerimizin huzur dolu yuvalarında lezzetli yemeklerin piştiği ocaklarından gelmiyor. Yakılan, yıkılan, virane bırakılan yuvalarının son hallerini anlatıyor o dumanlar. Çocuklar katlediliyor, kadınlara tecavüz edilip bir de üstüne çeşitli işkenceler yapılıyor. Bir lâhza olsun düşünelim arkadaşlar. Anne ve babamızın, kardeşlerimizin o garip kardeşlerimizin yerinde olduğunu. Canlandırmak dahi istemiyoruz değil mi? Peki hani bizler “Komşusu aç iken, tok yatan bizden değildir.” hadisini kendimize düstur edinmiş, evlerimizde pişirilen yemekten kendimiz dahi yemeden komşumuza ikram eden kişilerdik. Hani bizler ki tarihin tozlu sayfalarından bu yana zalimin karşısında, mazlumun yanında duran, adaletin yegâne temsilcisiydik? Hani mazlumların feryadı uykularımızı kaçırıp sabaha kadar uyutmuyordu bizleri? Aynı bizler söze gelince cömert, mert, namuslu ve mazlumlar için dünyaya meydan okuyan kişiler değil miydik? O halde Öz’ü sözü bir olan bizlere ne oldu Allah aşkına? Bu soruları sorarken Devlet kanalında neler oluyor?

                Devletimiz gerekli girişimleri yaparak yardım gönderiyor ve en yetkili kişileri gerekli temaslar da bulunmak üzere kardeşlerimizin başucuna elçi tayin ediyor. Zamanın da Ankara’dan İzmir’e rakı sofrasına balık getirmesi için gönderilen uçaklar şimdi kardeşlerimize yardım malzemesi götürmek için havalanıyor. Hey hat! Devletimizin temasları hızlıca sürerken bazı Uluslararası organlardan da bu seslere karşı cevaplar geliyor. Nedir o cevaplar? Beraber göz atalım.

Şu senelerdir girmeye çalıştığımız Avrupa Birliği diyor ki; “Gündemimiz değil!”

Ne için birleştiği belli olmayan Birleşik Milletler ise diyor ki; “Erişim sağlayamıyoruz!”

Bizler de diyoruz ki; “Hadi oradan, hadi oradan…”

                Sizlerin erişim yok dediğiniz yere Bakanlar gönderiyoruz biz. Yeraltı zenginliği olmadığı için gündemimiz değil dediğiniz yere, kardeşlerimizin acısını hafifletmek ve dertleriyle daha yakinen ilgilenmeleri için sorumlu bakanlarımızı ve  Sayın Cumhurbaşkanımızın eşini ve  de oğlunu elçi tayin ediyoruz.

                Değerli arkadaşlar; evet bir şeyler yapılmaya çalışılıyor ama orada ki halk neden göç ediyor? Kimlerden kaçıyor? 1942 yılından bu yana şeref yoksunu, cibilliyetsiz Budist çeteleri tarafından yapılan saldırılar zaman zaman artmış ve son dönemde 2016 yılından itibaren de askeri şiddet baş göstermiş ve yanı sıra insan yerine koyulmayan devlet kararları gündeme alınarak uygulanmaya başlanmıştır. Bangladeş gibi fakir bir devlete yasa dışı yollarla sığınan ve geçemediği için de dağlık arazi de gıdasız yaşamaya çalışan bu Arankan’lı Müslüman kardeşlerimiz bizim kardeşlerimizdir! Devlet olarak hareket ediyoruz ama halk olarak da hareket etmeliyiz. Tam da şimdi sırası geldi o sözün;

Aç kapıyı Devlet Efendi!

                Sofrada ki ekmeğimizi bölüşürsek artacağını bilen bir milletiz biz. Devletimiz zulmü durdurmaya koyulsun, bizler kardeşlerimizi doyururuz elhamdülillah. Biliriz ki mazlumun duası bize ebediyen yeter. Bütün dünya üzerinde Müslümanlara karşı yapılan zulümlere sessiz kalsa da medeniyetin temsilcisi adı verilen aşağılık batı, bize Allah yeter!

                Bölüşürsek tok, bölünürsek yok oluruz vesselâm…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*